Dėmesio: laikinai negalimas prekių atsiėmimas iš "Antalis" UAB sandėlio. Biurai bei Grafinio Dizaino centrai lankytojų taip pat nepriims.

Aplinkosauga

Environment_Climate_Compensation_259x194.jpg

Klimato  kompensavimo projektas

„Geriausias laikas pasodinti medį buvo prieš 20 metų. Kitas geriausias laikas yra dabar.“ Kinų patarlė.

Kodėl turėtume rūpintis klimato kaita?

Klimato kaitą sąlygoja žmogiškoji veikla, į atmosferą išmetamos šiltnamio efektą sukeliančios dujos. Klimatas neabejotinai šyla, ir tai patvirtina visi - atmosferos, ledynų, vandenynų bei palydovų – stebėjimo duomenys. Tokios didelės anglies dioksido koncentracijos atmosferoje nėra buvę per pastaruosius 800 tūkst. metų, ir ji vis kyla.

Miškai -  klimato kaitos priešnuodis

Vienas iš veiksmingiausių klimato kaitos reguliavimo būdų – miškų sodinimas ir plėtra. Miškams tenka labai svarbus vaidmuo. Fotosintezės metu medžiai skaido ore esantį anglies dvideginį, panaudodami anglį augimui ir išskirdami deguonį. Miškų priežiūra, kirtimas ir atsodinimas išsivysčiusiose šalyse yra griežtai reglamentuotas, todėl per pastaruosius penkiasdešimt metų Lietuvos miškų plotas, taip pat ir visos Europos miškai, padidėjo daugiau nei 30%.Tačiau viena iš klimato kaitos priežasčių – miškų nykimas besivystančiose šalyse. Miškams kelia grėsmę tam tikros šiuolaikinės veikos (urbanizacija, žemės panaudojimas gyvulių auginimui ar pasėlių kultivavimui), tarša ir gamtinės stichijos.

Klimato kompensavimo projektas – veiksmingas būdas reguliuoti klimato kaitą

Spausdindami bet kurį leidinį Jūs galite prisijungti prie medžių sodinimo projekto ir kompensuoti popieriaus gamybos ir transportavimo metu išskirtą anglies dioksidą - įsigyti klimato kompensavimo eko kreditus. Visos kreditų lėšos skiriamos „Plan Vivo“ sertifikuotam medžių sodinimo projektui, tvarios gyvensenos skleidimui ir diegimui Malavyje, Afrikoje.
Skatinti Malavio regiono žmones gyventi iš pajamų, gaunamų auginant mišką, yra puiki iniciatyva. Tokie miškininkystės projektai suteikia galimybių išsivysčiusioms šalims bendradarbiauti su skurdžių šalių bendruomenėmis, padėti joms susikurti nuolatinius pragyvenimo šaltinius, saugoti aplinką ir mažinti skurdą. Su vietiniais ūkininkais sudaromos medžių ir vaismedžių auginimo sutartys, parengiami planai. Kartą per metus atliekamas išauginto miško auditas. Ūkininkas, įvykdęs miško auginimo planą, kasmet gauna sutartą išmoką. Projektas ne tik aplinkosauginis bet ir socialinis, ekonominis: statomos mokyklos, vystoma infrastruktūra, medicinos punktai, kaimo ekonomikoje atsiradus reguliariems pinigų srautams atidarytos parduotuvėlės.
2011-2013 metais „Klimato kompensavimo“ projektas vyko Mozambike. UAB „Antalis“ (Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Suomijoje, Lietuvoje) surinktomis lėšomis buvo pasodinta medžių 120 ha plote. Nuo 2014 metų medžių sodinimas persikelia į Malavį, Afrikoje. Pastaraisiais metais projektas vykdomas Ugandoje. 

Kaip įsigyti eko kreditus?

Eko kreditus galite įsigyti iš UAB „Antalis“ arba mūsų partnerių – spaustuvių, dizaino agentūrų, kanceliarinėmis prekėmis prekiaujančių įmonių.
Pirkite popierių iš mūsų asortimento.
Įsigykite eko kreditus.
Klimato kompensavimo kreditai platinami – Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje.

Kiek kainuoja eko kreditas?

1 eko kreditas = 1 tona CO2 = 14.00 EUR (susieta su Švedijos kronos kursu)
Kreditai parduodami už savikainą.
Visos lėšos skiriamos medžių sodinimo projektui.

 


Environment_Climate_Compensation_73x73.jpg

Įsigiję popierių su eko kreditais, galėsite naudoti „Klimatą tausojantis popierius“ ženklą ant savo leidinių.

 

logo_FB_75x70.jpg

Aplankykite mus „Facebook" tinklapyje

Daugiau naudingos informacijos 

 

paperman