Naujovės, Naujienos ir renginiai, Naujienos, Aplinkosauga, Pakavimo produktų naujienos

Kaip sumažinti transporto poveikį aplinkai?

04 Spa 2021 — Tvarumas, perdirbamos pakuotės, tvari logistika ir pervežimas
Atsispausdinti
impact of transportation

Jei esate gamybos įmonės atstovas, vertinamas ne tik Jūsų parduodamų produktų tvarumas, bet ir tai, kaip jį supakuojate ir pristatote klientams.

Jei esate gamybos įmonės atstovas, vertinamas ne tik Jūsų parduodamų produktų tvarumas, bet ir tai, kaip jį supakuojate ir pristatote klientams.

Pastaruoju metu atsiradę žaliavų tiekimo sutrikimai ir išaugusios siuntimo išlaidos išryškino transportavimą kaip kritiškai svarbią grandinės dalį produktų gamintojams. Tai yra pagrindinė tiekimo ir bendrų įmonių sąnaudų dalis. Trasnportas išmeta maždaug 25 % visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų ES zonoje, o produktų transportavimas sudaro mažiausiai trečdalį šio kiekio. Tad akivaizdu, kad visi verslai turės mažinti anglies pėdsaką savo veikloje.

Vystantis elektroninei prekybai, geros pakuotės ir prekių siuntimo optimizavimas yra ypač svarbūs tiek kaštų mažinimui, tiek poveikiui aplinkai.

Pradėkite nuo pakuotės

Produktų pristatymo vartotojams optimizavimas prasideda nuo pakuotės. Jei ji per maža arba nepakankamai tvirta, gaminiai gali būti sugadinti, o tie pažeidimai dažnai yra tiesioginiai nuostoliai jų gamintojams. Produkto grąžinimas ir naujos siuntos pristatymas gali padvigubinti ar net patrigubinti transportavimo išlaidas bei poveikį aplinkai.

Dažnai naudojama ir per daug pakavimo medžiagų. Per daug pakuotės reiškia, kad ne tik sunaudojama daugiau žaliavų, bet ir transportavimas kainuoja brangiau bei sukuriamas didesnis neigiamas poveikis aplinkai. Kuo labiau pakuotė atitinka produkto išmatavimus, tuo mažiau pakavimo medžiagų reikia jai apsaugoti. Tuo pačiu, išvengiama "oro transportavimo", kuris yra daug brangesnis nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio
 

 

 

BODY-1_590x300.jpg


 

Tinkamo dydžio pakuotės taip pat užima mažiau vietos, todėl vienu kartu galima pristatyti daugiau produktų taip sumažinant pervežimų skaičių.

Tinkamų partnerių pasirinkimas

 

Geras būdas įmonėms spręsti šias problemas – pasirinkti gerus partnerius. Ne visi vežėjai ir logistikos įmonės turi vienodą požiūrį į tvarumą, tad vertindami jas klauskite, kokių veiksmų jie imasi siekiant būti draugiški aplinkai. Kokius aplinkosauginis sertifikatus įmonė turi (pvz. ISO, EU Ecolabel). Ar įmonė gali apskaičiuoti ir pateikti duomenis apie jų išmetamą anglies dioksido kiekį.

 

Drąsiai užduokite konkrečius klausimus apie tai, kaip įmonės siekia sumažinti anglies pėdsaką:

  • Kaip toli paskirstymo centrai yra nutolę nuo klientų? Kuo didesnis atstumas, tuo daugiau CO2 išskiriama.
  • Kokias transporto priemones vežėjai naudoja savo versle, kokios yra jų CO2 emisijos?
  • Ar vežėjai naudoja geografinės vietos nustatymo technologijas, kad optimizuotų savo transportavimo maršrutus?
  • Ar jie stebi padangų slėgį, kad užtikrintų maksimalų savo transporto priemonių degalų efektyvumą?

 

Elektriniai automobiliai yra vienas iš sprendimų. IKEA, didžiausias pasaulyje baldų pardavėjas, įsipareigojo naudoti elektrinius automobilius savo prekių pristatymams. Jų logistikos partneriai jau dabar turi visiškai elektrinius transporto priemonių parkus, aptarnaujančius tokius didelius miestus kaip Paryžius, Šanchajus ir Niujorkas, o iki 2025 m. IKEA planuoja, kad visi jo pasauliniai pristatymai bus be išmetamųjų dujų.

 

Visais galimais atvejais įmonės, pristatančios ne pernelyg stambias prekes, taip pat turėtų apsvarstyti pristatymą dviračiais ar krovininiais dviračiais į namus ir biurus. Jie sumažina spūstis miestuose, infrastruktūros apkrovą ir neišmeta šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

„Paskutinis kilometras“


Prekių pristatymo metu paskutiniai kilometrai yra svarbiausi. Kelionė iš sandėlio ar paskirstymo centro iki galutinio pirkėjo sudaro mažiausiai pusę visų pristatymo išlaidų. Dėl visų trumpų kelionių į kelis pristatymo taškus perpildytuose miesto kvartaluose, tikėtina, sudaro bent pusę pristatymo anglies dvideginio išmetimo.
 

 

impact of transportation


 

Paskutinio kilometro logistikos tikslas – greitesnis, efektyvesnis ir tvaresnis produktų pristatymas. Tai apima didelių transporto priemonių parkų valdymą dinamiškomis, kintančiomis situacijomis, siuntų surinkimo vietų derinimą su pristatymo pajėgumais bei pristatymo derinimą su paėmimu ir grąžinimu, siekiant sumažinti tuščių ar pustuščių transporto priemonių skaičių. Nenuostabu, kad daugelis įmonių naudoja technologijas, padedančias valdyti informaciją. Tokių įmonių kaip, pavyzdžiui, Briuselyje įsikūrusios „Urbantz“ programinė įranga padeda koordinuoti visus kintamuosius, susijusius su „paskutinio kilometro“ logistika.

Bet kuriuo atveju procesas prasideda nuo tinkamos pakuotės – mažiau medžiagų, mažesnės sandėlio sąnaudos ir mažesnė anglies dvideginio emisija susijusi su gaminio pristatymu klientui.

_________________________________________

Šaltiniai:

EC Europa, 2020, Transport emissions

Global tranz, 2019, Transportation costs

Nefab, 2016, Total cost of logistics

ADEME, 2019, Ecolabel

MotorWorld, Ikea to electrify the last kilometer to Canada with lion electric