Naujienos, Tendencijos

Ar tvari pakuotė gali daryti įtaką pardavimams?

06 Bal 2023 —
Atsispausdinti
How sustainable packaging can impact sales

Augant vartotojų poreikiams, pakavimo pramonė susiduria su unikaliais iššūkiais. Pirkėjai tikisi tiek tvaresnių pakuočių, tiek ir įdomesnės išpakavimo patirties sprendimų. Panašu, kad įmonių laukia rimti ir specifiniai pokyčiai, kuriuos įtakoja aplinkosaugos veiksniai.

Augant vartotojų poreikiams, pakavimo pramonė susiduria su unikaliais iššūkiais. Pirkėjai tikisi tiek tvaresnių pakuočių, tiek ir įdomesnės išpakavimo patirties sprendimų. Panašu, kad įmonių laukia rimti ir specifiniai pokyčiai, kuriuos įtakoja aplinkosaugos veiksniai.

Gamtai draugiškų pakuočių svarba?

Tvari pakuotė prisideda prie žalingo poveikio žmogaus sveikatai bei aplinkai mažinimo.
Pakuotės dydžio ir svorio optimizavimas, produktų siuntimas tinkamo dydžio dėžėse bei atsinaujinančių žaliavų, perdirbamų ar jau perdirbtų medžiagų pasirinkimas – tai patys svarbiausi tvaraus pakavimo strategijos elementai. Inovatyvios technologijos leidžia sukurti tinkamo dydžio tvarias pakuotes, kurios taip pat prisideda prie efektyvesnės tiekimo grandinės veiklos. Įprastas gamybines medžiagas pakeitę tvariomis bei optimizavę pakuočių dydį, tampame draugiškesni aplinkai.

 

Nauji klientų lūkesčiai – naujas iššūkis

Remiantis „Antalis“ įmonės klientų apklausos duomenimis (IFOP užsakymu, 2021 m. kovas), 79 proc. respondentų teigė, kad produktų pakuočių reikšmė aplinkai yra svarbi arba labai svarbi. 62 proc. klientų už tvarius pakavimo gaminius yra pasirengę mokėti daugiau. Šio poreikio svarba ateityje gali tik didėti, o ĮSA koncepcijai pritariančios įmonės tvaraus pakavimo srityje bus jau gerokai pažengusios. „Antalio“ klientams kaina išlieka pagrindiniu pirkimą lemiančiu kriterijumi. Aplinkosaugai tenka antroji vieta. Tai tik įrodo tvarumo faktoriaus reikšmingumą klientų atžvilgiu. Verta paminėti, kad apklausoje dalyvavę respondentai tvarumui suteikė tokią pačią svarbą kaip ir pakuotės funkcionalumui.

 

sustainable-packaging-impact-sales-body1.jpg

 

Auga vartotojų poreikiai ir dėmesys aplinkosaugai

Pastaruoju metu jaučiamas vartotojų susidomėjimas aplinkosauga. Kartu su įvairiomis reguliavimo institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, vartotojai įmones skatina ieškoti tvarių sprendimo būdų. Pagrindinis tikslas – sumažinti išteklių eikvojimą ir sušvelninti klimato kaitos pokytį. Tuo tarpu įmonės, veikiančios tvarumo principu, turi išspręsti daugybę kitų aktualių klausimų, apie kuriuos vartotojai dažnai nepagalvoja.

 

2020 m. spalio mėn. JAV atliktoje McKinsey & company apklausoje visuose galutinio vartojimo segmentuose 60-70 proc. respondentų teigė, jog už tvarią pakuotę sutiktų mokėti daugiau. 52 proc. apklausos dalyvių tvirtino, kad įsigytų daugiau produktų tvariose pakuotėse, jei jų kaina neviršytų įprastinėse pakuotėse supakuotų produktų kainos. Taip pat 55 proc. apklausos dalyvių nurodė, kad jiems rūpi arba labai rūpi produktų pakuočių poveikis aplinkai. Išsamus vartotojų elgsenos tyrimas, susijęs su tvarių pakuočių naudojimu, atskleidė, kad 42 proc. respondentų prioritetą teikia perdirbtoms ar iš gamtai draugiškų medžiagų pagamintoms pakuotėms. Tyrime taip pat nustatyta, jog tai turi itin didelę reikšmę vartotojų kasdieninio apsipirkimo įpročiams (Globalwebindex 2019).


Manoma, kad ateityje vartotojai vis aktyviau domėsis aplinkosaugos tema ir tam skirs daugiau laiko. Taip pat tikimasi, kad įmonės sugebės pasiūlyti tinkamus sprendimus, padedančius sumažinti išmetamų atliekų kiekį ir CO2 pėdsako rodiklį.

 

Galime sukurti prekinio ženklo geresnę patirtį!

Pagrindiniai pirkimo kriterijai ir aplinkosaugos iššūkiai glaudžiai sąveikauja komerciniame lygmenyje. Neįpakuota ar nepatraukliai supakuota prekė vargina vartotojus ir sukuria neigiamą prekės ženklo patirtį. Tvarus įpakavimas turi didelę įtaką pardavimams. Ypač tai išryškėjo pasaulį užklupus Covid-19 pandemijai. Uždarius ne pirmo būtinumo mažmeninę prekybą bei pasikeitus gyvenimo būdui, itin daug prekių buvo pristatoma į namus. O tai reiškia – daugiau pakuočių, daugiau rūšiavimo, daugiau perdirbimo. Pandemijos aplinkybės padėjo suprasti tvaraus pakavimo sprendimų svarbą.

 
Puikų pavyzdį parodė prancūzų elektroninė parduotuvė „Sezane“, prekiaujanti drabužiais ir aksesuarais. Visos, t.y. 100 proc. „Sezane“ siuntų dėžučių dabar gaminamos iš perdirbto kartono. Dėžutes ir šiandien galima grąžinti į parduotuvę, taip suteikiant joms galimybę būti panaudotoms dar kartą. Nemažai pirkėjų dėžutes taip pat pasilieka ir jas toliau naudoja buityje ar namų interjere. Verta paminėti, kad kompanija racionalizavo pakavimo dėžutes – atsisakė nereikalingų etikečių, papildomų pakavimo elementų, taip pat pritaikė įpakavimo dydį ir formą taip, kad šis geriausiai atitiktų siunčiamo daikto savybes.

 

sustainable-packaging-impact-sales-body2.jpg

 

Vartotojai, apsiperkantys internetu, nori ne tik gamtai draugiškų pakuočių, bet ir pasitenkinimą teikiančios išpakavimo patirties. Taigi, įmonės turi reaguoti į šiuos prieštaringus vartotojų norus, ieškodamos išmanių ir tvarių pakuočių sprendimų.

 

Daugiau nei du trečdaliai vartotojų teigia, kad jie mokėtų daugiau už pakuotes, kurios daro mažesnį neigiamą poveikį aplinkai . Remiantis Amerikos rinkodaros asociacijos  duomenimis, žinodami kuo tampa perdirbamos atliekos, žmonės taip pat daugiau dėmesio skiria perdirbimui ir rūšiavimui. Dėl susirūpinimą keliančių klausimų apie pakuotę , Jungtinėje Karalystėje 50 proc. vartotojų jau pakeitė mėgstamą prekės ženklą kitu. Novatoriškiems e.prekybos dalyviams itin svarbu į savo verslo planą įtraukti vartotojų dalyvavimą ir jų lūkesčius.

 

 

Tvari pakuotė nuo pradžios iki pabaigos

Neužtenka vien tik sukurti ir pagaminti aplinkai draugišką pakuotę. Siekiant visapusiško tvarumo, reikia atsižvelgti ir į pakuotės gyvavimo ciklo pabaigą. Štai kodėl prekių ženklai turi galvoti apie veiksmingą savo produktų ar jų pakuočių perdirbimo galimybę. Kavos gamintojo „Nespresso" pakuotės Jungtinėje Karalystėje pradėtos perdirbti daugiau nei prieš 10 metų. Klientams yra siūloma panaudotas kavos kapsules grąžinti gamintojui – taip pasirūpinama tinkamu kavos ir aliuminio atskyrimu. Produkto įpakavimas yra perdirbamas tuomet, kai pakuotes galima surinkti, perdirbti ir dar kartą panaudoti kaip gamybines žaliavas. Svarbu žinoti, kad pakuočių perdirbimas priklauso ir nuo jų pobūdžio bei sudėties.

 

sustainable-packaging-impact-sales-body3.jpg

 

Pakuotės gamybai renkantis lanksčias, vienalytes, biologiškai suyrančias, augalines ar kitas tvarioms alternatyvoms tinkamas medžiagas, vėliau ją galima integruoti į žiedinę tiekimo grandinę – taip būtų perdirbami nebenaudojami produktai ir gaminami nauji. Beveik visos medžiagos yra biologiškai suyrančios, tačiau kai kurioms gali prireikti dešimtmečių ar net šimtmečių – o tai aplinkai nėra palanku.

Taigi, jeigu norite, kad jūsų pakuotės savo gyvavimo ciklą užbaigtų taip pat draugiškai aplinkai kaip ir pradėjo, ieškokite tikslios informacijos apie perdirbimo galimybes. Įsitikinkite, kad jūsų pakuotės bus tinkamai surinktos ir išsiųstos į perdirbimo įmonę. Panaudotos pakuotės toliau bus rūšiuojamos, išvalomos ir perdirbamos į medžiagas, kurias ir vėl bus galima panaudoti gamyboje kaip pirmines žaliavas.

 

Žingsnis atsakingo vartojimo link

Aplinkai draugiški ir inovatyvūs pakavimo sprendimai leidžia užtikrinti geresnę klientų patirtį. Be to, tai sumažina įprastų prekių ženklų bei elektroninės prekybos mažmenininkų pakavimo, siuntimo ir pristatymo poreikį. Atsižvelgiant į didėjantį įmonių ir vartotojų supratimą apie tvaraus vartojimo svarbą, pasitelkiamos aplinkai draugiškų pakuočių alternatyvos. Nuoseklus vartotojų švietimas kaip apgalvotai naudoti ir perdirbti pakuotes, yra tinkamiausias būdas, žengiant link atsakingo vartojimo ir nusivylimų nekeliančio pakavimo.

 

________________________________

Šaltiniai:

[1]  „McKinsey“ apklausa, atlikta 2020 m. balandžio 14-22 d., kurioje dalyvavo 2004 Vokietijos ir Jungtinės Karalystės vartotojai (18 metų ir vyresni).

[3] „McKinsey“ apklausa, atlikta 2020 m. balandžio 14-22 d., kurioje dalyvavo 2004 Vokietijos ir Jungtinės Karalystės vartotojai (18 metų ir vyresni).

SUSIPAŽINKITE SU LEIDINIU

Inovatyvios idėjos
tvarioms
pakuotėms

TVARAUS PAKAVIMO SPRENDIMAI
IR VERSLO ATVEJŲ ANALIZĖS

Sužinokite daugiau ir atsisiųskite
Eco-friendly packaging