Interviu, Naujienos, Įkvepiančios istorijos
01 Geg 2021 —
Atsispausdinti
Juoda_studija_1096x519.jpg

Lankant savo klientus, dažnai išgirstame įdomių istorijų, pasidalinimų savo veiklos specifika, jų metu gimsta įžvalgos. Šiandien pristatome interviu su interjero dizainerių duetu - Laura Lėja Dovydaitiene ir Jurgita Stankūnaite, kuriančiomis skirtingos stilistikos modernius interjerus.

Lankant savo klientus, dažnai išgirstame įdomių istorijų, pasidalinimų savo veiklos specifika, jų metu gimsta įžvalgos. Šiandien pristatome interviu su interjero dizainerių duetu - Laura Lėja Dovydaitiene ir Jurgita Stankūnaite, kuriančiomis skirtingos stilistikos modernius interjerus.

Pokalbiai ne biure. Interviu su „Juoda studija” įkūrėjomis

 

Kaip manote, ar lietuviai drąsiai keičia savo interjerus? Dažniau tai daro patys ar kreipiasi į specialistus?

Kalbant apie lietuvių požiūrį į namų interjero renovaciją, dažnai sutinkama stereotipų, kad tai galima atlikti patiems, be profesionalų pagalbos. Tokiais atvejais retai pasirenkami  „drąsūs“ interjerų atnaujinimai, žmonės renkasi saugius, ekonomiškus medžiagų derinius. Neretu atveju neišvengiama klaidų ir patalpos išplanuojamos neergonomiškai. Bendradarbiaujant su interjero dizaineriais, didėja tikimybė, kad patalpose bus ne tik įgyvendinta drąsesnė ir originalesnė idėja, bet padaryti sprendimai bus ergonomiški ir tinkantys patalpose vykstančioms veikloms. Džiugu, kad vis daugiau žmonių Lietuvoje suvokia ir vertina interjero dizainerių, kaip specialistų, žinias bei patirtį.

 

Ar užsakovams yra svarbi kokybė, ar pagrindinis rodiklis yra „kaina”?

Visi užsakovai yra labai skirtingi, bet bene visada turi vieną tikslą - įsirengti būstą kokybiškiausiai, kiek leidžia nusistatytas biudžetas. Kokybė, žinoma, yra ir mūsų, kaip dizainerių, tikslas - parinkti praktiškas medžiagas, išdirbti techninius mazgus, o visa tai aptarę su užsakovais siekiame geriausio kokybės ir kainos santykio.

 

Kas Jums svarbiausia Jūsų darbe?

Mums interjero dizainerio darbe svarbiausia niekada nenustoti domėtis arba kitaip tariant, tobulėti. Ten, kur nebėra mąstymo, diskusijos, pokyčių, ten nebėra ir kūrybos.

 

Kokia būna smagiausia akimirka interjero kūrimo bei įgyvendinimo procese?

Smagių akimirkų yra daug - pradedant nuo kūrybinio bendradarbiavimo kuriant koncepciją, baigiant patenkintų užsakovų žinutėmis po projekto įgyvendinimo. Tačiau smagiausia dirbti, kai suvokiame, kad užsakovas mumis pasitiki - tuomet žinome, kad projektas vystysis sklandžiai.

 

Koks Jūsų pirmas įspūdis pamačius lipnių plėvelių interjerui Coala Interior Film pavyzdžius?

Buvome maloniai nustebintos, nes radome daugybę patinkančių paviršių. Jau turime idėjų, kur galėtume juos panaudoti.

 

Kur ir kada matytumėt šių medžiagų panaudojimą?

Coala Interior Film panaudojimui yra be galo daug galimybių. Kalbant konkrečiais pavyzdžiais - galima atnaujinti vidaus duris dengiant faneruotės imitacijos plėvele, kuri leidžia ne tik pakeisti durų spalvą, bet ir suteikia joms faktūrą. Arba visuomeniniame interjere betono imitacijos plėvelė galėtų būti naudojama produktų ekspozicijose.

 

Dėkojame už pokalbį.