Interviu, Įkvepiančios istorijos, Naujienos
08 Geg 2021 —
Atsispausdinti
jointerier1-resize1096x518.jpg

Interviu su Jovita Bingelyte, interjero dizaino studijos „JOiN’terior” įkūrėja apie tai, koks gi visgi tas kelias nuo idėjos iki fototapetais dekoruotos sienos.

Interviu su Jovita Bingelyte, interjero dizaino studijos „JOiN’terior” įkūrėja apie tai, koks gi visgi tas kelias nuo idėjos iki fototapetais dekoruotos sienos.

Pokalbiai ne biure. Kalbiname „JOiN’terior” įkūrėją Jovitą Bingelytę

 

Su kokiom nuostatom dažniausiai ateina klientai? Ar sudėtinga juos perkalbėti?

Seniau būdavo, kad ateidavo su nepasitikėjimu ir dideliu atsargumu, nes interjero dizaineriai dar nebuvo tokia dažna profesija ir tikrai ne visi rinkdavosi dizainerių paslaugas. Todėl tas labai jausdavosi, kad žmonės patys nelabai suprasdavo, kam reikalingas tas dizaineris ir ką jis man čia gali padėti išsirinkti kai aš ir pats žinau ko noriu.

Dabar tas požiūris jau yra visiškai pasikeitęs ir yra pasitikėjimas dizaineriu, todėl klientai ateina dažniausiai atviri naujoms idėjoms ir pasiūlymams, nes pasitiki, kad dizaineris pasiūlys įdomių ir originalių idėjų. Neneigsiu, kad kartais būna situacijų, jog reikia įdėti labai daug pastangų, kad perkalbėti nuo neteisingo sprendimo, nes ne visi žmonės būna tokie atviri naujoms idėjoms, pasitaiko ir labai konservatyvaus mąstymo klientų, kurie beveik niekuo nepasitiki, bijo suklysti, prisiskaito internete daug neigiamų atsiliepimų ar yra nudegę praeityje. Todėl tikrai tenka ieškoti kompromisų arba daugiau argumentų, įrodymų pagrindžiančių mano siūlomų sprendimų patikimumą. Tačiau vienaip ar kitaip, visuomet pavyksta rasti tą bendrą kompromisą ir aukso viduriuką, tenkinantį abi puses.

 

Ar turi įtakos kliento pasirinkimui medžiagų draugiškumas aplinkai? Jei taip, kokių savybių norima pirmiausia?

Manau nėra nei vieno žmogaus, kuriam nerūpėtų visiškai jo pačio ir šeimos narių sveikata, todėl jei būna alternatyvi medžiaga, kuri yra draugiškesnė aplinkai ir pačiam žmogui, klientai linkę tokias medžiagas rinktis. Tačiau šioje vietoje labai daug lemia ir kaina ir klientų leidžiamas biudžetas. Priklausomai apie kokį produktą kalbame. Jei tai grindys, ekologiškos grindų dangos pasirinkimas gali kainuotų dvigubai ar net trigubai daugiau nei įprasta, o tai pinigine išraiška gali skirtis 2-3 tūkst. eurų. Jei pavyzdžiui kalbėtume apie tapetus, kurie tarkim bus klijuojami tik vienai ar dviem sienoms, kainos skirtumas gali būti iki 200 eurų. Tai kiekvienas pasirinkimas ir papildomos išlaidos yra labai skaičiuojamos ir dėliojasi prioritetai kas svarbiau, ko labiau reikia. Ir pas kiekvieną klientą tie prioritetai gali skirtis. Viena dažniausiai sutinkamų problemų – alergijos, todėl gana dažnai pasitaiko, jog tenka labai saikingai rinktis tekstilę interjere ir jos nepadauginti.

 

Kaip nusprendžiate, kad reikalingi fototapetai?

 

Labai priklauso nuo interjero idėjos, stilistikos. Taip pat jei matau, kad klientai yra atviresni nestandartinėms idėjoms ir nebijo spalvų, visuomet siūlau naudoti fototapetus patalpose, kuriose norisi tos gyvybės ir originalumo įnešti. Dažnai atsiranda tuščių didelių sienų plotų, kuriuos norėtųsi kažkuo užpildyti, tačiau ne visada norisi apkrauti sienas paveikslais ar nuotraukomis, fototapetas yra puiki alternatyva tam. Taip pat fototapeto pagalba galima sukurti visiškai kitokį jausmą, nuotaiką ar emociją, ko neišgausi paprastais dažais.

 

Koks tas kelias nuo idėjos iki fototapetais dekoruotos sienos? (ilgas procesas? Sunkus? Kūrybingas? Lengvas?)

Būna visaip. Kartais idėja iškart šauna į galvą ir greitai pavyksta rasti tinkamą paveikslėlį, nuotrauką ar tekstūrą. Kartais idėja būna tik galvoje, tačiau užtrunka daug laiko tinkamo paveikslėlio paieškoms. Dar kartais būna, kad techniškai sudėtinga įgyvendinti tam tikrą idėją, yra tekę perdaryti 3-4 kartus fototapetą, kol gavosi spalvos tokios, kokių ir norėjosi. Kadangi tai nėra štampuojamas produktas, procesas kiekvieną kartą gali būti labai įvairus ir skirtingas. Ir visuomet labiausiai džiugina, kai tą idėją pavyksta įgyvendinti ir galutinis rezultatas pranoksta pirminius norus.

 

 

Zebras_460x328.jpg

 

Miegamasis_460x328.jpg

 

Ar klientai drąsiai renkasi faktūrinius paviršius ar yra nuosaikūs?

Manau tai priklauso nuo tuo metu vyraujančių interjero tendencijų. Prieš 5-7 metus didžioji dauguma norėjo kuo lygesnių paviršių nes vyravo minimalizmas interjeruose. Dabar tendencijos yra pasikeitusios ir vėl yra grįžtama prie daugiafaktūriškumo, skirtingų tekstūrų, faktūrų ir raštų derinimo. Dizaineriai dažniau dalinasi faktūrinių paviršių idėjomis, todėl daugiau atsiranda ir klientų kurie tomis idėjomis ir tendencijomis pasinaudoja.

 

Kaip dažnai keičiasi tapetų mados? Kokie madingi vizualai šiuo metu?

Tapetai ilgą laiką buvo primiršti ir nepopuliarūs, nes kaip ir minėjau, interjeruose labiau vyraudavo minimalizmas ir baltos sienos. Tik prieš keletą metų pasikeitus interjero tendencijoms, pradėjo populiarėti ir interjeruose daugėti tapetų bei foto tapetų.

Daugiausiai šios tendencijos ateina iš italų. Kiekvienais metais tenka dalyvauti pasaulinėse dizaino parodose Italijoje, nuo kurių ir prasidėjo tapetų bumas ir naujos mados. Tapetai buvo pradėti naudoti net ir vonios kambariuose, sukūrus specialias technologijas ir padengimus, kurie apsaugo nuo vandens. Manau ši tapetų tendencija išliks pakankamai ilgam, nes techninės galimybės tik plečiasi ir auga, o idėjų, raštų bei tekstūrų įvairovė ir pritaikymas interjeruose yra beribis.

 

Kada ir kodėl verta rinktis fototapetus?

Nes sus fofotapetais galima sukurti visiškai unikalų raštą, tekstūrą ar paveikslą sienoms, ko būtų neįmanoma padaryti dažais. Tai yra greita, nebrangu, saugu ir patvaru. Taip pat jei atsibosta ir norisi pakeisti, tai padaryti yra labai paprasta ir nebūtina net samdyti žmogų, nes išklijuoti tapetus galima ir patiems. Fototapetai taip pat yra ir praktiškas sprendimas tokioms patalpoms kaip vaikų kambariai, koridoriai ir sienos, kurios yra dažnai liečiamos, nes tapetas labai lengvai valomas ir prižiūrimas. Tai čia ką išvardinau yra pliusai iš praktinės pusės, tačiau iš dizaino pusės, tai galimybės sukurti unikalų interjerą su fototapetais yra neribotos.

 

Ką patartumėte tiems, kas vis dar nesiryžta naudoti fototapetų?

Siūlyčiau galbūt paieškoti daugiau idėjų ir pavyzdžių internete, kaip fototapetai yra naudojami šiuolaikiniuose interjeruose, nes dažniausiai problema būna, kad daugelis vis dar turi tą senovinį tapetų vaizdinį, kai ant sienų būdavo klijuojamos orchidėjos ir kačiukai. Jeigu visgi nepavyksta sugalvoti, kaip parinkti tinkamą dizainą savo interjerui, siūlyčiau kreiptis į interjero dizainerį konsultacijai. Dizaineris tikrai padėtų išsigryninti tiek bendrą stilistiką, tiek idėją ir parinktų tinkamą idėją fototapetui.

Dėkojame už pokalbį.