Naujienos ir renginiai, Vaizdinės reklamos medžiagų naujienos, Naujienos

Interviu su „Miranda Design Solutions“ įkūrėja

15 Grd 2021 —
Atsispausdinti
Miranda_InPage_banners_1096x518.png

Interviu su „Miranda Design Solutions“ įkūrėja apie tai, kaip ėmėsi dizaino veiklos ir atsirado „MyWall“ projektas.

Interviu su „Miranda Design Solutions“ įkūrėja apie tai, kaip ėmėsi dizaino veiklos ir atsirado „MyWall“ projektas.

Miranda, daugelis Jus pažįsta daugybę metų kaip  „Miranda Design Solutions“ įkūrėją. Darote daugybę įvairių spaudos darbų. Kokie spaudos darbai Jums patys mėgiamiausi?

Man labai patinka pakuotės... visame kame... kai gauni kažkokią užduotį, turi sugalvoti ją iki galo, iki atlikimo – tai geriausia dalis. O jei dar sugebi kažką iš to įdomesnio klientui padaryti, tai ir iš viso  „WOW“. Be abejo ir kiti darbai patinka. Pavyzdžiui, bukletai, kai jie buvo madoj ir reikėdavo padaryti kuo įdomesnį, reikėdavo fantaziją savo įjungti. Smagu, kai pirmą kartą kažką panaudoji. Pavyzdžiui, kai pirmą kartą panaudojom ant laminato laką, padarėm kažkokią faktūrą ir tai buvo tuo metu išties kažkas įspūdingo. Patinka darbai, kai kažką tenka daryti pirmą kartą. Na ir aišku, kai gerai pavyksta išgauti tai, ko nori. (šypsosi) Jei užsakovo biudžetas leidžia, tai gali daug įvairių dalykų panaudoti: ir popierių įdomesnį, ir laką ar folijavimą, kirtimą... Gaila, kad dabar daugiau darbų, kai reikia daryti kuo paprasčiau, nes reikia tilpti į gan ribotą biudžetą.

 

O kuris viso proceso etapas Jums labiausiai patinka?

Manau, kūrybinis. Dažniausiai visgi mes gaunam jau sugalvotą gaminį, kurį reikia pagaminti, išpildyti. Gamybos procesas irgi malonus, ypač kai pilnai išpildai tai, kas sumanyta. Tačiau kai gaunam kūrybinę užduotį, kai mintyse apsidėlioji, kaip galėtų būti ir tuomet padarai – tai patinka labiausiai. Būna ir taip, kad mintyse viską susidėlioji, išaiškini klientui, kaip viskas atrodys galutiniame rezultate, o pradedi gaminti ir ne visai taip gaunasi, kaip galvojai... Tuomet tenka tarsi pradėti iš naujo. Kaip pvz., anksčiau su bukletais, kai galima buvo įmantrius lenkimus daryti, tai ten reikėdavo išspręsti klausimą, kaip padėlioti tekstą, kad jis patogiau skaitytųsi sulanksčius, kad ir sulankstytas, ir išlankstytas gaminys gerai atrodytų...

 

Miranda_Math_1.jpg

 

Su kokiais iššūkiais susiduriate, kai reikia išsirinkti popierių?

Pagrindinis iššūkis visgi yra popieriaus  pasiūla. Atrodo tikrai nemažai pozicijų sandėliuojama, tačiau spalviniu atžvilgiu ta pasiūla ganėtinai ribota. Dažniausiai jei nori kažko įdomesnio, tai turi užsakyti pilnom pakuotėm. Būna klientas sako, noriu gražių vokų, o aš negaliu pasiūlyti, kokių užsakovas nori, nes man reikia užsakinėti pilnom pakuotėm po 250-500 vnt, o užsakovui reikia tik 50-100 vnt. Būna, kad nuperkam savo iniciatyva, bet tada, jei tai labai specifinė spalva ar tekstūra, tenka dar ilgai pardavinėti tą poziciją...

Gaunam įvairių užklausimų, bet pasižiūri, kas sandėliuojama ir tenka siūlyti alternatyvas. Nors atrodo pasirinkimą užsakovui siūlom ganėtinai platų, nes patys pas save turime popieriaus parduotuvę.

Labai trūksta natūralaus, perdirbto popieriaus platesnio pasirinkimo. Šiuo metu vyrauja ekologinės temos ir užsakovai ieško ne tik tradicinio perdirbto rusvo popieriaus, bet nori daugiau spalvų, tekstūrų...

 

Ar turite mėgiamas popieriaus rūšis?

Man labiausiai patinka 100% perdirbtos makulatūros Keaykolour“ popierius. Visi šios kolekcijos atspalviai.

Ypač patinka, kai galiu juos pasiūlyti klientams norintiems perdirbto popieriaus. Kartais klientas, kuris būna nusistatęs prieš blizgų popierių, mielai išsirenka blizgų variantą iš šios kolekcijos.

Labai padeda klientams apsispręsti mūsų turimi pavyzdžiai su spauda. Esam pasigaminę pavyzdžių ant įvairaus popieriaus ir duodame juos klientams, jei labai sunku nuspręsti ir reikia dar pagalvoti.

 

Beje, išties, kaip pas jus parduotuvėje klientai renkasi popierių?

Kai ateina neapsisprendę, pirmiausias mūsų klausimas būna, ko jie nori, ko tikisi iš popieriaus? Ką planuoja spausdinti? Ar bus iliustracijų ant popieriaus? Dar ne vieną klausimą užduodam ir tik tada siūlom popierių.

Mes pakankamai daug laiko skiriame popieriaus parinkimui, aiškinimui, edukavimui. Ypač tai aktualu būna su studentais, kurie turi mažai žinių ir praktikos su popieriumi  bei spauda.

Visuomet rodom pavyzdžius, aiškinam, kuo skiriasi ofsetinė spauda nuo skaitmeninės. Ypač gerai pasitarnauja pavyzdžiai, kur yra tas pats darbas atspaustas ant to paties popieriaus, bet dviem skirtingais spaudos būdais. Tai labai padeda klientui apsispręsti ne tik kokį popierių rinktis savo darbui, bet ir koks būtų tinkamiausias spaudos būdas jam.

Visuomet parekomenduojam, kuris popierius labiausiai tinka vieniems ar kitiems darbams. Pavyzdžiui, faktūrinis popierius, kad ir koks gražus jis atrodytų, bet nelabai tinkamas kosmetologijos sričiai. Skaitmeniniu būdu spausdinant ant gilios faktūros popieriaus veidas atrodo neestetiškai, nes faktūra daro savo įtaką. Tokiu būdu klientams pavyksta išvengti klaidų ir rezultatų, kurie tikrai nuviltų.

 

Prieš keletą metų ėmėtės naujos srities – interjero dizaino. Kas paskatino imtis interjero dizaino veiklos? Kaip atsirado „MyWall“?

Tai gal labiau mano asmeninis projektas. Esu baigusi Vilniaus Dailės Akademiją, dizainas mano kraujyje, o interjero dizainas ne išimtis. Ši sritis mane domina jau seniai, tik vis ieškau laiko ir galimybių aktyviau šioje srityje padirbėti.

MyWall_MW0001021-800x600.jpg

 

MyWall_mandaladarkblue01-800x600.jpg

Jūsų kartu su interjero dizainere Jekaterina Kazmazovskaja įgyvendintas „Sugamour“ projektas Kaune laimėjo Tarptautiniame Antalio interjero dizaino konkurse. Kaip jautėtės sužinojusi apie laimėjimą?

Jautėmės labai smagiai ir maloniai. Gaila tik, kad dėl karantino negalėjome nuvykti į Madridą atsiimti prizo gyvai renginyje.

 

 

Kokie didžiausi buvo Jūsų iššūkiai šiame projekte?

Iššūkis buvo visu pirma išgauti tai, ką nori interjero dizainerė, ypač spalvas. Kai reikėjo pradėti spausdinti, surūšiuoti tuos tapetus, pradedi abejoti, ar tikrai spalvos tiks, ar sutaps raštas ir pan. Taip pat neramino dydis ~12 metrų ilgio juostos... Klijuotojai visa tai turėjo klijuoti ant lubų (!) ir jie tai padarė su visiškai minimalia 2 cm paklaida per visą tą ilgį.

Taip pat iššūkis buvo siena, kur reikėjo derinti ir tapetą, ir lipduką. Ant skirtingų paviršių reikėjo atspausdinti identiškas spalvas.

Sugamour_7457-web.jpg

Su kokiais iššūkiais bendrai susiduriate, kai kalbama apie spausdintus tapetus?

Iššūkis būna, kai teoriškai galvoji vienaip, o praktikoje atsiranda visai nenumatyti dalykai. Pavyzdžiui vienam klubui esam spausdinę tapetus ant sidabrinio blizgaus pagrindo. Vaizdas atrodo labai gerai, blizga spauda, kaip klientas ir pageidavo, bet kai šių tapetų fone fotografuojiesi, blizgesys iškreipia vaizdą ir gražiai nusifotografuoti labai sunku. Toks sunkiai numatomas dalykas.

Taip pat, vienas didesnių iššūkių, kai klientas žino, jog nori spausdinto tapeto, tačiau nežino kokio tiksliai jo nori. Tada gaunasi, kad ne tik spauda ar medžiaga turim pasirūpinti, bet dar ir pačia idėja, sumanymu, kas per vaizdas turėtų būti.

Esminis dalykas, jog spausdintas tapetas – tai originalus daiktas. Dažnai užsakovas nori to originalumo, bet nesugeba tiksliai suformuluoti mums užduoties. Tikisi, kad mes už jį idėją sugalvosim. Stengiamės ;)

 

O gal prisimenate kokius įdomesnius teko spausdintus tapetus gaminti?

Vienas iš įdomesnių darbų mums buvo, kai dailininkė piešė darbą su mintim, kad jis bus atspausdintas. Specialiai taikėsi prie erdvės. Su tokiais darbais būna labai lengva ir smagu dirbti, nebūna daug derinimo.

Sugamour_7484-web---Copy.jpg

Ar užsakovai noriai svarsto spausdintų tapetų variantą?

Retai patys svarsto ir patys dėl spausdinto tapeto kreipiasi. Manau, tiesiog per mažai dar informacijos apie šiuolaikinius spausdintus tapetus bei jų galimybes. Nueiti į parduotuvę išsirinkti jau pagamintus tapetus, ko gero, vis dar atrodo gerokai paprastesnis variantas.

Tiems, kurie nėra iki galo apsisprendę, ar nori spausdinto tapeto, kurie dar turi abejonių, mes paprastai pasiūlome variantą – padaryti didelę drobę. Tai kaip paveikslas, bet išties didelis 1,5-2 m kraštinė. Tokiu būdu irgi galima puikiai dekoruoti sieną. Užsakovas gauna ne tapetą, bet jau ir nebe standartinį paveikslą.

 

O kaip yra su interjero dizaineriais? Ar jie dažnai svarsto šį variantą?

Interjero dizaineriai irgi dar retokai svarsto spausdinto tapeto variantą, nes tai papildomas darbas jiems, reikia sugalvoti, ką spausdinti, paieškoti vizualų, o tai užtrunka. Būna baiminamasi ir dėl spalvų, ar atspausdinus bus taip, kaip ekrane matosi?

 

Ar matote perspektyvų spausdintų tapetų srityje?

Taip, tikrai, matau. Net gi daugiau nei reklamos medžiagų gamybos sferoje bendrai.  Interjere juk galima naudoti ne tik plačiaformatę spaudą (kaip įprasta) norint atspausdinti tapetą, tačiau galima panaudoti ir kitus spaudos būdus sustiprinti vaizdams ar uždėti akcentams. Puikiai matau bent kelių technikų sintezę ant spausdintų tapetų.

Taip pat, spausdintas tapetas yra viena lengvesnių priemonių formuoti erdves. Vaizdu ant tapeto galima paprastai ir lengvai padidinti ar sumažinti tūrį, paaukštinti ar sužeminti sienas...

 

Ar sunku dirbti su spausdintais tapetais? Kokie būna didžiausi iššūkiai? (spauda, klijavimas, pasirinkimas)

Ne, nėra sunku. Pats spausdinimas nėra sudėtingas. Klijavimui turim specialistus, nes dažniausiai visgi užsakovas nori ne tik pačio spausdinto tapeto, bet ir klijavimo paslaugų, kad darbas būtų atliktas iki galo ir patiems nebereiktų vargti.

 

Gal prisimenat kokių įdomesnių nutikimų iš praktikos?

Esam darę spausdintų tapetų užsakymą viešbučiui į Vokietiją. Viena iš jų sąlygų buvo, kad tapetų medžiaga būtų gaminama ir po 3 metų, kad jei kas nors nutiktų ir tektų atnaujinti, tai kad atnaujinant būtų naudojamos identiškos medžiagos, kad viskas būtų taip pat. Tokiais atvejais negali siūlyti kažko ypatingo, o turi galvoti apie medžiagą, dėl kurios esi garantuotas, kad ji tikrai dar ilgai bus gaminama. Tuomet renkiesi standartines pozicijas, kurios jau gaminamos ne vienus metus.

 

Kaip renkatės medžiagą? Kas Jums svarbu?

Šiaip mums svarbu, kad tiktų mūsų spausdintuvui, kad spauda vyktų sklandžiai, nestrigtų, gražiai dengtųsi. Taip pat mums svarbus plotis, kad būtų patogu klijuoti. Mums, pavyzdžiui, labiausiai patinka 1 metro pločio ritiniai, su kuriais labai patogu dirbti, tiek spausdinti, tiek klijuoti.

Na ir aišku, kaip bebūtų, kaina irgi ne paskutinėje vietoje.

Miranda_for-web_pattern.jpg

Ar jūs pati turite pas save spausdintus tapetus?

Taip, be abejo. Klijuoti tapetus pas save – tai yra geriausias būdas išsibandyti visą procesą. Ir čia mes turim smagią istoriją (juokiasi). Turim mažą kambarį ir labai norėjosi visgi jame išbandyti spausdintą tapetą, kaip jis atrodys. Kadangi kambarys mažas, tai natūralu, kad siena tinkama tapetui klijuoti buvo viena vienintelė. Aš viską atidžiai išsimatavau, numačiau, kad prie sienos stovės rašomasis stalas. Vaizdą pasirinkom – besileidžiantį nuo kalno slidininką. Taigi, viską susibraižiau, kad nesikirstų su stalu ir... kai atsispausdinom ir ėmėm klijuoti, pasirodė, kad slidininko galva yra tiesiai toje vietoje, kur yra rozetė. (juokiasi) Taigi toks buvo pirmas mūsų bandymas su spausdintais tapetais.

Kitam kambaryje viskas jau buvo kur kas sėkmingiau ir jau daugiau nei 10 metų turim spausdintais tapetais gražiai dekoruotą sieną.

Iš tokios praktikos pasimokai, kad prieš spausdinant ir klijuojant reikia nusimatyti daugelį dalykų, susižymėti visas detales.

 

Ko palinkėtumėte tiems, kurie norėtų, bet vis dar nedrįsta išbandyti spausdintų tapetų?

Vienareikšmiškai – ne bandyti, o daryti. Tai, ką pasidarysi, bus tavo – vienintelis ir nepakartojamas. O jei tai bus dar ir savo kažkas sukurta – nupiešta, nufotografuota - tuomet tai išties WOW. Galite padaryti labai gražias, beprotiškai fantastiškas sienas!